تلفن تماس: 09126160961

باورهای اشتباه در مورد روف­‌گاردن

تکذیب برخی افسانه‌­ها و باورهای اشتباه در مورد روف­‌گاردن

باورهای اشتباه در مورد روف­‌گاردن زیاد است و برخی افراد بدون داشتن آگاهی و تخصص در مورد باغ‌بام‌ها صحبت می‌کنند. روف‌گاردن فضاهای سبزی هستند که روی سقف‌ها اجرا و پیاده‌سازی می‌شوند. طراحی و اجرای روف‌گاردن مهارت و دانش زیادی نیاز دارد. فعالان محیط‌زیست امروزه در دنیا در تلاش هستند تا روف‌گاردن‌ها افزایش پیدا کنند. برخی باورها و اعتقادات اشتباه در رابطه با روف‌گاردن‌ها وجود دارد. در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

روف­‌گاردن‌­ها مستعد نشتی هستند

شواهد کمی وجود دارد که روف­گاردن منجر به نشتی شود، مگر اینکه سقف سازه به شکلی بی­دقت ساخته‌شده باشد. واقعیت این است که روف­‌گاردن‌­ها با توانایی محافظت از غشای ضدآب سقف ساختمان و محافظت از آن در برابر اشعه ماوراء­بنفش که می­‌تواند منجر به هوازدگی شود، شناخته‌شده‌اند. به‌­طور خلاصه، اگر روف­گاردن­ها به‌درستی نصب شوند، می­توانند عمر پشت­بام ساختمان­ها را افزایش دهند.

روف­‌گاردن می‌­تواند مشکلات ساختاری ایجاد کند

معماران و مهندسان در طراحی ساختمان­های جدید، حتی هنگام برنامه­ ریزی، بار موردنیاز برای ساخت روف ­گاردن را در نظر می­گیرند. بااین‌حال، برای روف­ گاردن­‌های مقاوم‌سازی‌شده، باید تقویت‌کننده‌هایی ساخته شود تا بتوانند بار اضافی موردنیاز برای اجرای و ساخت یک روف­‌گاردن و همچنین بار زنده مانند وزن آب باران و برف را تحمل کنند. کارشناسان در این زمینه، برای ارزیابی کامل و توصیه بهترین راه برای نصب روف­‌گاردن بر روی یک سازه در دسترس هستند.

روف­‌گاردن­‌ها بسیار گران هستند و زحمت و هزینه تعمیر و نگهداری زیادی دارند

این‌یک باور اشتباه است. اگر شخصی نداند از کجا شروع کند، ایجاد یک باغ بر روی پشت­‌بام پرهزینه به نظر می­رسد. به همین دلیل است که گرفتن مشاوره از متخصصان – معماران، طراحان منظر و مهندسین سازه – امری واجب است. آن­ها می­توانند بهترین ایده­ها و راه­حل­های طراحی کوتاه­مدت و بلندمدت برای روف­گاردن را ارائه دهند. پرسیکا گاردن در این زمینه در تمام مراحل طراحی روف‌گاردن و ساخت روف‌گاردن در ویلاها و ساختمان‌های شما همراه و مشاور شما خواهد بود.

در مورد نگهداری، برای تعیین بستر و سیستم­‌های زهکشی موردنیاز، نوع گیاهان و فصلی بودن آن­ها باید در نظر گرفته شود. به‌احتمال زیاد متخصصین بسترهای ضخیم‌تری که آب بیشتری را جذب کنند و یک سیستم زهکشی که می‌تواند آب را ذخیره کرده و در هوای گرم‌تر آزاد کند را توصیه می‌کنند. به‌این‌ترتیب نیاز به آبیاری تا حد زیادی کاهش می­یابد.

روف­‌گاردن فقط برای اهداف زیبایی­‌شناسی است

این مورد هم باور تقریباً اشتباهی است. درست است که روف­‌گاردن‌­ها به زیبایی ساختمان می‌افزایند، اما آن­ها چیزی بیشتر از صرفاً جنبه زیبایی هستند. بام‌­های سبز پدیده جزیره گرمایی شهری را با کاهش دمای سطح از طریق عایق طبیعی کاهش می­‌دهند. آن­ها همچنین کیفیت هوای محیط اطراف را بهبود می­‌بخشند؛ زیرا گیاهان دی‌اکسید کربن موجود در هوا را جذب کرده و اکسیژن آزاد می­کنند. بام‌های سبز گسترده به دلیل تنوع درختان و گیاهان می‌توانند زیستگاه مناسبی برای انواع پرندگان و سایر حیوانات ایجاد کنند. علاوه، داشتن یک روف­گاردن، پشت­بام ساختمان را به محیطی برای فعالیت­های اجتماعی مانند بازی و پیک­نیک و حتی استراحت تبدیل می­کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *